Новини

 

 

Соціально-психологічний супровід дітей віком від 6 до 16 років та їх сімей на всіх етапах розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині: опис випадків з практики мультидисциплінарних команд проекту «Діти плюс».

15/04/2013
Соціально-психологічний супровід дітей віком від 6 до 16 років та їх сімей на всіх етапах розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині: опис випадків з практики мультидисциплінарних команд проекту «Діти плюс».

Одним з основних здобутків проекту «Діти плюс» (2008-2013) стала діяльність з  надання психоемоційної підтримки дітям віком від 6 до 16 років та їх сім'ям на всіх етапах розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині.

До початку проекту «Діти плюс» в Україні не існувало жодної методології з розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині, й відповідно, навчених спеціалістів, а практика розкриття ВІЛ-статусу дітям носила несистемний, випадковий характер. З цієї причини найчастіше це було «кризове розкриття» - коли для дитини та її батьків розкриття  статусу ставало стресовою ситуацією та мало негативні наслідки в подальшому. За п’ять років впровадження моделі надання комплексної підтримки дітям та членам їх сімей на всіх етапах розкриття ВІЛ-позитивного статусу регіональними мультидисциплінарними командами напрацьовано унікальний досвід, який являється дуже цінним в контексті надання соціально-психологічних послуг ЛЖВ та для соціальної роботи в України, в цілому. Наразі ми можемо говорити про значний вплив конкретної послуги з розкриття ВІЛ-позитивного статусу на підвищення якості життя  дітей та членів їх сімей, яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІДу.

З 2008 по 2013 роки в рамках проекту 1101 дитина дізналась про свій ВІЛ-позитивний статус чи статус батьків/братів/сестер. Діяльність з розкриття ВІЛ-позитивного статусу буде продовжена всіма регіональними партнерами і після завершення проекту через свою успішність та актуальність.

Розуміючи зростаючу потребу фахівців ВІЛ-сервісних організацій та інших зацікавлених спеціалістів в отриманні досвіду та інформації стосовно надання послуг дітям та сім’ям на всіх етапах розкриття ВІЛ-статусу дитині, членами 11 мультидисциплінарних команд проекту «Діти плюс» описано конкретні випадки з практики. Вперше даний досвід  представлено в серпні 2012 року. Ознайомитись з ним можна за посиланням: http://prosto-deti.org.ua/-17/.

Наразі вашій увазі представлені 11 описів випадків розкриття дитині її ВІЛ-позитивного статусу або членів родини з практики роботи у 2012 році.

Всі описи різнопланові, відмінні один від одного, в кожному є своя специфіка, і в кожному випадку члени МДК змогли знайти індивідуальний підхід до родини.  Описані випадки допоможуть побачити специфічні проблеми, з якими стикаються спеціалісти в роботі із родинами, соціально-психологічні особливості та характеристики батьків та опікунів, різного плану труднощі, які виникають під час підготовки батьків до розкриття ВІЛ-статусу дітям тощо. Представлені описи допоможуть побачити процес розкриття ВІЛ-статусу дитині від початку до кінця всім тим, хто поки що немає  даного досвіду.

Детальнішу інформацію про процес розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині можна знайти у методичному посібнику для фахівців «Соціально-психологічна робота з ВІЛ-позитивними дітьми та їх сім'ями: процес розкриття ВІЛ-статусу дитині»

 

 

Регіони