Досягнення за третій рік: 1 березня – 31 серпня 2010

 

Третій рік проекту: 1 березня - 31 серпня 2010 р.

1. 11-го березня 2010 р. відбувся моніторинговий візит  Мохамеда Османа, грант менеджера СНІД-фонду Елтона Джона. В ході візиту були обговорені наступні питання: результати другого року впровадження, плани на 3-й, 4-й та 5-й роки, а також аналіз діяльності кожного регіону. Мохамед Осман високо оцінив досягнення партнерів та команди проекту ЦО Мережі.

2. 7-9 квітня 2010 року відбулася робоча зустріч, в якій взяли участь співробітники відділу інноваційних програм центрального офісу Мережі ЛЖВ та регіональні представники (координатори проекту, соціальні працівники та психологи). Детальніше.

3. 26-28 травня 2010 року відбувся тренінг з питань сімейних форм виховання для дітей-сиріт, в якому взяли участь 19 соціальних працівників та психологів з регіонів, де впроваджується проект. Даний тренінг було направлено на формування в учасників знань, умінь та навичок щодо пошуку потенційних кандидатів в усиновлювачі/прийомні батьки/опікуни та подальшої роботи з ними. Також, під час тренінгу відбувся ознайомчий візит до МБФ «Отчий дім», під час якого учасники ознайомились з аспектами та напрямами роботи даної організації.  Детальніше.

4. 7-9 липня 2010 р. проведено тренінг "Соціально-психологічна підтримка родин, що опинилися в складних життєвих обставинах". Загалом тренінгом охоплено 19 (дев'ятнадцять)  представників ВІЛ-сервісних організацій, що впроваджують проект (психологів та соціальних працівників). Під час тренінгу були висвітлені наступні питання: що таке сім'я, моделі та функції сім'ї; основні аспекти консультування, робота над самооцінкою клієнта; підвищення батьківської компетенції з питань виховання дитини тощо. Досягненням було те, що учасники тренінгу оволоділи теоретичними та практичними аспектами:

5. 18-23 липня 2010 р. у м. Відень (Австрія) відбулася XVIII міжнародна конференція з питань ВІЛ/СНІД. На конференції Оксана Брижовата, керівник відділу інноваційних програм, та Ольга Дудіна, менеджер проекту «Діти плюс», представили результати за 3-ма напрямами проекту. Окрім цього, Ольгою Дудіною були представлені результати проекту за 2-м напрямом (влаштування ВІЛ-позитивних дітей-сиріт у сімейні форми виховання) під час пре-конференціі, яка була організована CCABA (Coalition of Children Affected By AIDS) у м. Відень, 16-17 липня. Детальніше.

6. Командою проекту ЦО Мережі ЛЖВ, за запитами партнерів та фінансової підтримки Johnson & Johnson, розроблено брошуру «Моя рідна прийомна дитина». Брошуру розповсюджено серед усіх регіонів, які впроваджують проект, та інших ВІЛ-сервісних організацій (http://prosto-deti.org.ua/project-books).

7. Командою проекту ЦО Мережі ЛЖВ розроблено посібник для проведення тренінгу «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей у системі шкільної та дошкільної освіти» (http://prosto-deti.org.ua/project-books). Посібник містить інформаційний блок та СД з рекомендаціями щодо проведення тренінгу, презентаціями у "ppt", до- та післятренінговими анкетами тощо. Інформаційний блок включає наступні питання:

  • епідемічна ситуація щодо ВІЛ/СНІДу в світі та Україні;
  • основна інформація щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції та методів профілактики інфікування;
  • поняття «стигма», «дискримінація» та «толерантне ставлення»;
  • особливості перебування ВІЛ-інфікованих дітей у навчальних закладах;
  • інтерактивні методи проведення тренінгів.

Посібник буде розповсюджено серед інститутів післядипломної педагогічної освіти, загальноосвітніх шкіл, дитячих садків в усіх регіонах, які впроваджують проект.

8. Для вивчення ефективності проведення тренінгів з питань формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей в квітні 2010 р. проведено квазі-когортне дослідження. Об'єктом дослідження були учасники регіональних тренінгів, які пройшли навчання протягом жовтня-грудня 2009 р.. Географія дослідження: Сумська, Черкаська, Миколаївська, Донецька, Запорізька області, АР Крим та м. Севастополь. Дані дослідження підтверджують, що проведення спеціалізованих тренінгів для педагогічних працівників (представників загальної середньої, дошкільної та спеціальної освіти) є ефективним інструментом формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, зокрема ВІЛ-позитивних дітей. Загальний аналіз даних дослідження свідчить про наявність позитивних змін у ставленні педагогів, які пройшли навчання. По окремих питаннях спостерігається динаміка зростання кількості толерантних відповідей до 25,6% та в деяких випадках кількість толерантних відповідей сягає значень 93-94,6%.

9. 4-10 липня відбувся ознайомчий візит до Румунії спеціаліста з моніторингу і оцінки проекту «Діти плюс» Анни Притиск. Основною темою візиту було обрано вивчення досвіду з підтримки ВІЛ-позитивних підлітків та молоді після розкриття їм ВІЛ-статусу. Під час візиту було досліджено такий досвід Romanian Angel Appeal та денних клінік як: проведення таборів для ВІЛ-позитивних підлітків; навчання активістів (peer-educators) за методикою «рівний-рівному»; проект допомоги ВІЛ-позитивній молоді в професійній інтеграції та соціальній адаптації; підтримка  прихильності до АРВ-терапії; підготовка до сексуальних стосунків; підготовка до вагітності та пологів; та розкриття ВІЛ-статусу сексуальному партнеру.

10.  Статистичні дані. За період з 1-го березня по 31 серпня 2010 року 200 кризових сімей отримали повний пакет соціальних послуг, завдяки чому  275 дітей залишилися в сім'ях; 26 ВІЛ-позитивних дітей-сиріт влаштовано у сімейні форми виховання. Регіональними представниками проведено 10 тренінгів для вчителів загальноосвітніх шкіл, а також персоналу дитячих садків та інтернат них закладів. Тренінгами охоплено 187 представників дошкільної та шкільної освіти України. ВІЛ статус було розкрито 146 дітям.

 

 

 

Регіони