Досягнення за перший рік: 1 березня – 31 серпня 2008

 

Перший рік проекту: 1 березня - 31 серпня 2008 р.

1. Штат проекту на рівні ЦО Мережі ЛЖВ повністю укомплектовано та складається з наступних спеціалістів: менеджера проекту, психолога/супервізора та 3-х фахівців з питань впровадження та моніторингу.

2. Згідно результатів трьох відкритих конкурсів, рішень Технічного Комітету та засідань Ради Директорів ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» проект впроваджується наступними 10-ма ВІЛ-сервісними організаціями:

 • Сумським відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»;
 • Благодійним Фондом «Донбас проти СНІДу дітей», м. Макіївка;
 • Миколаївським відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»;
 • Громадською організацією «Сонячне Коло», м. Одеса;
 • Севастопольською міською благодійною організацією «Гавань плюс»;
 • Благодійною Асоціацією «Світло надії», м. Полтава;
 • Благодійною організацією «Благодійний фонд «Життя триває», м. Мелітополь;
 • Черкаським обласним відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»;
 • Кримським відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» (м. Сімферополь);
 • Харківським обласним відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Штат кожної з регіональних команд проекту складається з керівника проекту, соціального працівника та психолога.

3. Командою проекту ЦО Мережі ЛЖВ розроблено «Політику щодо захисту дітей». Даний документ визначає основні принципи роботи з дітьми і вказує механізми та інструменти захисту прав дітей з метою встановлення безпечного оточення та стимулюючого середовища для здорового розвитку дітей.

4. Для керівників проекту та соціальних працівників з кожного з вищезазначених організацій 29 травня 2008 р. на базі центрального офісу ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» проведена установча зустріч з питань впровадження проекту «Діти плюс» з детальним оглядом діяльності за кожним напрямом. Також, під час зустрічі регіональним партнерам було презентовано «Політику щодо захисту дітей» для подальшого застосування на місцях.

5. Підписані договори про співпрацю з ключовими партнерами проекту:

 • Державною соціальною службою для сім'ї, дітей та молоді (Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту);
 • Державним департаментом з усиновлення та захисту прав дітей (Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту);
 • Міністерством освіти і науки України.

6. Протягом липня 2008 р. проведено 3 (три) тренінги з питань соціальної роботи з сім'ями, які опинились в складних життєвих обставинах. Загалом тренінгами охоплено 70 учасників, представників ВІЛ-сервісних організацій, що впроваджують проект, та регіональних (міських та обласних) ССД (служб у справах дітей), а також ЦСССДМ (центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді). Тренінги дозволили учасникам:

 • підвищити рівень знань з питань роботи з сім'ями, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу, та які опинилися в складних життєвих обставинах;
 • сформувати регіональні команди, які складаються з представників ВІЛ-сервісних НУО,  ССД та ЦСССДМ для подальшої спільної плідної співпраці;
 • розробити перелік заходів з питань роботи з сім'ями, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу, та які опинилися в складних життєвих обставинах, з розподілом функціональних обов'язків між ВІЛ-сервісними НУО, ССД та ЦСССДМ, який може практично використовуватися у щоденній роботі за даним напрямом проекту.

7. Проведено міні-дослідження «Практика, думки та очікування дорослих, які виховують ВІЛ-позитивних дітей» щодо розкриття ВІЛ-статусу з метою збору базової інформації щодо думок та очікувань батьків/опікунів з питань розкриття ВІЛ-позитивного статусу дітям з ВІЛ-інфекцією. Дослідження проводилося партнерською організацією Romanian Angel Appeal (RAA)  серед регіональних партнерів проекту «Діти плюс». Результати були використані партнерами Мережі ЛЖВ для розробки методології та інструментів для процесу розкриття ВІЛ-статусу в рамках роботи проекту.

8. Статистичні дані. За період з 1-го червня по 31 серпня 2008 року 103 кризові сім'ї отримали повний пакет соціальних послуг, завдяки чому  120 дітей залишилися в сім'ях. 1 ВІЛ-позитивна дитина-сирота влаштована у сімейні форми виховання.

 

 

 

Регіони