Проект Новини Регіони проекту Тренінги Партнери Бібліотека Фотогалерея Форум Контакти
 

Новини

 

 

Ініціатива ЮНЕСКО щодо формування Політики стосовно ВІЛ-інфекції в системі освіти

15/11/2011
Ініціатива ЮНЕСКО щодо формування Політики стосовно ВІЛ-інфекції в системі освіти

10-11 листопада 2011 року в Києві проходив міжнародний круглий стіл з питань профілактичної освіти та захисту прав дітей та працівників освіти, яких торкнулась епідемія ВІЛ.
Круглий стіл був ініційований бюро ЮНЕСКО в Москві та організований Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України у співпраці з іншими міжнародними організаціями і агенціями ООН. Цей захід є продовженням обговорення, проведеного в квітні 2011 року на конференції в Алмати.

Важливим кроком стало обговорення документу, розробленого та представленого залученими експертами ЮНЕСКО: «Обучение, поддержка и защита учащихся и работников образования, затронутых или живущих с ВИЧ. Практические рекомендации по реализации политики в отношении ВИЧ и СПИДа в системе образования в странах Восточной Европы и Центральной Азии».

Окрім цього в рамках круглого столу були представлені:
• заходи сектору освіти України та країн-учасниць у відповідь на розповсюдження ВІЛ-інфекції;
• приклади реалізації ефективних освітніх та між секторальних програм і проектів, спрямованих на профілактику ВІЛ-інфекції, ЗПСШ, вживання наркотиків, на формування у молоді культури здорового способу життя через навчання навичок безпечної поведінки;
• визначені та обговорені перешкоди на шляху профілактики стигматизації та дискримінації людей, яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІДу;
• визначені ресурси і нові можливості міжвідомчої взаємодії і координації зусиль в сфері профілактики ВІЛ.

Всеукраїнську мережу ЛЖВ представляли Ольга Дудіна, менеджер проекту «Діти плюс», та Анна Притиск, фахівець відділу інноваційних програм, яка виступила з презентацією досвіду впровадження спецкурсу для підвищення кваліфікації педагогів «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей у системі шкільної та дошкільної освіти».

 

 

Регіони