Навчальний візит в Румунію соціальних працівників з питань сімейних форм виховання

Дата: 19-25 жовтня 2008 р.

Метою даного візиту було ознайомлення з практикою румунських колег щодо створення та соціального супроводу сімейних форм виховання для ВІЛ+ дітей-сиріт, а також досвідом у сфері захисту прав дітей. Учасниками візиту були 10 соціальних працівників з організацій, які виконують даний проект, представники Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дітей та Державної соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді. Під час візиту представники румунської організації Romanian Angel Appeal ознайомили учасників з законодавством Румунії щодо захисту прав дітей та з питань усиновлення та інших форм деінституалізації ВІЛ-позитивних дітей-сиріт; системою сімейних форм виховання для ВІЛ+ дітей-сиріт, які на даний час існують в Румунії, аспектами та особливостями їх створення та функціонування.
За час візиту було відвідано румунські недержавні організації, які працюють у сфері створення сімейних форм виховання, представники яких ознайомили учасників візиту з практичним досвідом пошуку та вибору сім'ї для ВІЛ+ дітей; методами підготовки дітей до поміщення в сім'ю; особливостями соціального супроводу новостворених сімей - моніторингом та підтримкою. Також, за підтримки та участі Фонду ADV, Констанца відбулась зустріч з прийомними батьками\усиновителями, які поділились досвідом створення та функціонування прийомних сімей для ВІЛ+ дітей-сиріт.
Відбулися візити до будинку сімейного типу Фонду CHI-RO, Констанца та будинку сімейного типу Asitanoe, Ассоциация «Speranţa», де учасники візиту мали змогу зустрітись з керівниками та персоналом будинків та дізнатись про аспекти діяльності та функціонування даної форми виховання ВІЛ+ дітей-сиріт. Також, відбувся візит на ферму, яка була відкрита Асоціацією ARICO з метою інтеграції ВІЛ-позитивної молоді на ринок праці. Була проведена зустріч з адміністратором Асоціації та молоддю, під час якої були обговорені аспекти соціалізації та інтеграції ВІЛ-позитивних молодих людей у суспільство та можливості їх ефективного працевлаштування.
На закінчення візиту відбулась зустріч з представниками місцевої адміністрації, функціями яких є діяльність у сфері захисту прав дітей, під час якої були обговорені питання моніторингу ВІЛ-позитивних дітей, які знаходяться в прийомних сім'ям та будинках сімейного типу.
За результатами візиту було проаналізовано перейнятий досвід та оцінено можливості застосування практики румунських організацій в рамках реалізації проекту «Покращення життя ВІЛ-позитивних дітей та їх сімей».

 

Регіони