Проект Новини Регіони проекту Тренінги Партнери Бібліотека Фотогалерея Форум Контакти
 

Новини

 

 

Проведено тренінг з обговорення досвіду у розкритті ВІЛ-статусу дітям

23/10/2009
Проведено тренінг з обговорення досвіду у розкритті ВІЛ-статусу дітям

21-23 жовтня 2009 року в рамках проекту «Діти плюс» було проведено тренінг «Процес розкриття ВІЛ-статусу дитині: досвід, проблеми та шляхи вирішення». До участі в тренінгу були запрошені представники мультидисциплінарних команд з 10-ти проектних областей. Тренінг організовано командою проекту «Діти плюс» та проведено румунськими тренерами з організації «Romanian Angel Appeal». Унікальний, поетапний процес розкриття ВІЛ-статусу дитині є, окрім іншого, важливим інструментом допомоги сім'ям у тому, щоб побороти негативні емоції та страхи, упоратись з лікувальним режимом та захистити конфіденційність.

Даний тренінг був продовженням навчання спеціалістів, які працюють з дітьми та сім'ями на всіх етапах розкриття статусу та подальшої підтримки. Основним завданням тренінгу було організувати обмін досвідом та розглянути випадки з практики, - адже ця робота ведеться в проектних областях близько року, і спеціалістам важливо почути відгуки колег про свою роботу.

Важливою складовою процесу розкриття статусу є робота мультидисциплінарних команд, до складу яких входять психолог, соціальний працівник, медичний консультант (лікар СНІД-центру). Саме цих спеціалістів було запрошено для участі в тренінгу.

Під час тренінгу також були розглянуті особливі випадки процесу з розкриття статусу: робота в інтернатних закладах, робота з дітьми з різними формами психічних розладів, налагодження роботи груп взаємо-підтримки для батьків та дітей/підлітків.

Частину тренінгу було присвячено питанням профілактики професійного вигорання та подоланню професійних труднощів.

Учасники тренінгу високо оцінили його актуальність та корисність. Особливо цінними були теми співпраці з інтернатними закладами, в яких виховуються ВІЛ-позитивні діти-сироти, організація груп підтримки, зворотній зв'язок від учасників та тренерів щодо набутого досвіду.

Всі учасники отримали найсвіжіші публікації Мережі: методичний посібник «Соціально-психологічна робота з ВІЛ-позитивними дітьми та їх сім'ями: процес розкриття ВІЛ-статусу дитині», брошуру для батьків «Розкриття ВІЛ-позитивного статусу вашій дитині», тренінговий модуль „Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей в системі дошкільної та шкільної освіти".


Також про даний тренінг можна прочитати в розділі «Тренінги»

 

 

Регіони