Навчальний візит в Румунію психологів з питань розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитини

Дата: 2-8 листопада 2008 р.


Метою візиту було ознайомлення з румунським досвідом з питань поетапного розкриття статусу ВІЛ+ дітям.
Учасниками візиту стали десять психологів із регіональних команд та працівники відділу інноваційних програм (Ольга Дудіна та Анастасія Войтюк).

Під час візиту українські фахівці відвідали три Клініки денного перебування, де мали можливість поспілкуватись із лікарями, психологами та соціальними працівниками, які працювали та працюють над розкриттям статусу ВІЛ+ дітям. Клініки денного перебування організовані при лікарнях та утримуються за їх рахунок. У клініках надають медичні, психологічні та соціальні послуги ВІЛ+ особам.
Історія ВІЛ/СНІДу в Румунії почалася з сумного факту зараження великої кількості новонароджених дітей у лікарнях наприкінці 80-х. Саме тому в Румунських колег є великий досвід розкриття статусу ВІЛ+ дітям. Насьогодні актуальними стають інші шляхи передачі вірусу - статевий та вертикальний (від матері до дитини).
В Румунії держава повністю забезпечує лікування ВІЛ+ осіб. Клієнти (і дорослі і діти) отримують статус інвалідів та мають державну допомогу. В окремих випадках державну допомогу може отримувати опікун ВІЛ+ особи.

Коротка довідка про ситуацію в Румунії:
- населення 22 млн
- к-сть ВІЛ+ 7 719
- з них дорослих (від 14 років) 7 483
- з них дітей (до 14 років) 236
- к-сть пацієнтів на АРВ 6 603

 

Регіони