Досягнення за другий рік: 1 вересня 2009 – 28 лютого 2010

 

Другий рік проекту, продовження: 1 вересня 2009 - 28 лютого 2010

1. За запитами партнерів та фінансової підтримки Sidaction (France) брошура для батьків «Розкриття ВІЛ-позитивного статусу вашій дитині» перекладена на російську мову та надрукована (http://prosto-deti.org.ua/project-books). Матеріал розповсюджено серед регіональних представників, які впроваджують проект «Діти плюс», та інших ВІЛ-сервісних організацій.

2. Тренінговий модуль «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей в системі шкільної та дошкільної освіти» офіційно включено в програму курсу  підвищення кваліфікації педагогічних працівників дошкільних і середніх загальноосвітніх навчальних закладів, керівних кадрів освіти навчальних закладів післядипломної педагогічної освіти в всіх областях України (лист Міністерства освіти і науки України № 1/9-607 від 04.09.09).

3. 12 вересня 2009 року британський музикант, засновник Фонду для боротьби з ВІЛ/СНІД Сер Елтон Джон приїхав у дитячий будинок міста Макіївка з тим, щоб на власні очі побачити як працює проект «Діти плюс». В ході свого візиту Елтон Джон зміг особисто подивитись, як працює проект, познайомитись з його працівниками і клієнтами. На прес-конференції він високо оцінив досягнення проекту лише за один рік його роботи, а також пообіцяв, що і надалі буде надавати свою підтримку, тому що дуже важливо, щоб діти були щасливі.

4. 21-23 жовтня 2009 року було проведено тренінг «Процес розкриття ВІЛ-статусу дитині: досвід, проблеми та шляхи вирішення», в якому взяли участь 30 представників мультидисциплінарних команд з 10-ти регіонів, де впроваджується проект (психологи, соціальні працівники та педіатри регіональних СНІД-центрів). Тренінг організовано командою проекту «Діти плюс» та проведено румунськими тренерами з організації «Romanian Angel Appeal». Даний тренінг був продовженням навчання спеціалістів, які працюють з дітьми та сім'ями на всіх етапах розкриття статусу та подальшої підтримки. Основним завданням тренінгу було організувати обмін досвідом та розглянути випадки з практики, - адже ця робота ведеться в проектних областях близько року, і спеціалістам важливо почути відгуки колег про свою роботу.  Під час тренінгу також були розглянуті особливі випадки процесу з розкриття статусу: робота в інтернатних закладах, робота з дітьми з різними формами психічних розладів, налагодження роботи груп взаємо-підтримки для батьків та дітей/підлітків. Частину тренінгу було присвячено питанням профілактики професійного вигорання та подоланню професійних труднощів.

5. З 26-го жовтня по 2-ге листопада 2009 р., відбувся навчальний візит до Великобританії.  У ньому взяли участь співробітники центрального офісу Мережі ЛЖВ та представники державних установ, які є ключовими партнерами проекту на національному рівні, а саме Міністерства освіти і науки України; Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту та Державної соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді. В ході візиту учасники відвідали ВІЛ-сервісні організації, які надають послуги дітям, підліткам та дорослим, яких торкнулась ВІЛ-інфекція. Учасників візиту було ознайомлено з особливостями надання наступних послуг:

  • профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини;
  • консультування, в тому числі за принципом «рівний-рівному»;
  • догляду та підтримки;
  • домашніх візитів;
  • інформаційної підтримки;
  • проведення груп самодопомоги;
  • освітніх програм з питань ВІЛ/СНІД, зменшення стигми та дискримінації для      громад;
  • розвитку навичок лідерства;
  • влаштування дітей-сиріт у сімейні форми виховання.

Окрім цього учасники відвідали неурядові організації, які займаються розробкою політик стосовно ВІЛ/СНІД. Це, насамперед, стосується розробки та постійного перегляду стандартів надання допомоги ВІЛ-інфікованим дітям та сім'ям, а також посібників з питань ВІЛ/СНІД для вчителів закладів початкової та середньої освіти.

Поруч із цим відбулися зустрічі з донорами проекту «Діти плюс», представниками СНІД-фонду Елтона Джона та Британського Фонду "Big Lottery", під час яких були обговорені, зокрема, питання можливості адаптації кращих британських практик стосовно надання послуг ВІЛ-інфікованим до українських умов та подальшої плідної співпраці з партнерами проекту на національному рівні.

6. В лютому 2010 р. модифіковано веб-сайт проекту «Діти плюс» (http://prosto-deti.org.ua). Зміни стосувались  дизайну сайту в цілому, а також технічних змін/доповнень.

7. Статистичні дані. За період з 1-го вересня 2009 р. по 28 лютого 2010 року 160 кризових сімей отримали повний пакет соціальних послуг, завдяки чому  192 дитини залишилися в сім'ях; 19 ВІЛ-позитивних дітей-сиріт влаштовано у сімейні форми виховання. Регіональними представниками проведено 37 тренінгів для вчителів загальноосвітніх шкіл, а також персоналу дитячих садків та інтернат них закладів. Тренінгами охоплено 730 представників дошкільної та шкільної освіти України. ВІЛ статус було розкрито 80 дітям.

 

 

Регіони