Новини

 

 

Тренінг "Психологічна підтримка сімей, уразливих до ВІЛ та ПАР"

05/10/2011

Осінь - це не продовження літа, це передзим'я весни.

Саме так поетично хочеться розповісти про подію, яка відбулася наприкінці вересня. В мальовничому місці, серед беріз та сосен, відбулася зустріч психологів - тренінг «Психологічна підтримка сімей, уразливих до ВІЛ та ПАР». Учасниками стали психологи проектів з догляду та підтримки ЛЖВ та супервізори міжрегіональних інформаційно-ресурсних центрів з профілактики ВІЛ/СНІДу.

Гіла Петрова (психолог-консультант, ведуча груп для батьків) та Моті Пікельнер (терапевтичний координатор, ведучий груп для підлітків) - тренери міжнародного учбового центру ім. Голди Мєїр, м. Хайфа, Ізраїль - були запрошені до проведення тренінгу.

Основними темами тренінгу були:
• Стигма, суб'єктивність сприйняття, стереотипи.
• Методи виховання та атмосфера в родині. Сім'я як головний фактор профілактики залежностей у дітей та підлітків.
• Робота з дітьми вулиці, підлітками-СІН
• Статеве виховання та профілактика ВІЛ.
• Адаптація дітей та підлітків до життя з ВІЛ: планування життя, внутрішня стигма.
• Позитивна психологія

Тренерам вдалося провести тренінг у комфортній та невимушеній атмосфері. Учасники максимально занурилися у роботу та протягом усіх п'яти днів кожен відчував себе частиною єдиного процесу. Під час тренінгу панувала чесність та відвертість, доброзичливість та відкритість, сум та радість, сміх та сльози, злість та спокій. Весь цей вихор почуттів, допомагав учасникам зрозуміти себе та відчути на собі все те, з чим зустрічається клієнт, який звертається до психолога по допомогу. Тренери представили цікаві методи та форми роботи з клієнтами, підкріплюючи теоретичний матеріал прикладами з власного практичного досвіду. Велика увага приділялась роботі зі стереотипами, що дало можливість учасникам розширити межі коридору та приймати клієнта не лише через призму проблеми ВІЛ чи залежності.

Після офіційного тренінгового дня, учасники мали змогу відвідати факультативні зустрічі, які відбувалися у неформальній атмосфері, де учасники мали змогу обговорити цікаві для них теми, дізнатися у тренерів більше інформації про специфіку їх роботи та поділитися власними думками і досвідом.

По завершенню, всі учасники зазначили, що дана зустріч стала для них ніби ковтком свіжого повітря, яке принесло не тільки насолоду, а й бажання удосконалюватися, наповнюватися новою та цікавою інформацією, що дозволить значно покращити якість їх роботи.

«Співробітники, та що там співробітники, клієнти, будуть шалено здивовані тим змінам у мені та моїй роботі, які почнуться вже сьогодні».

Я вірю, що життя - це дорога:
«Рюкзак в дорогу» збирали не ми,
але ми завжди можемо зупинитися та перевірити що в ньому,
прибрати зайве та докласти необхідне.

Тренінг відбувся за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» в рамках проекту "Підтримка профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування та догляду для найуразливіших груп населення України" 2007- 2011 рр.

 

 

Регіони