Новини

 

 

Досвід розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині: опис випадків з практики роботи проекту «Діти плюс»

30/08/2012
Досвід розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині: опис випадків з практики роботи проекту «Діти плюс»

ВІЛ-інфекція є однією з найгостріших проблем сучасності. На даний час у світі немає жодної країни, якої б не торкнулася епідемія ВІЛ/СНІД. Кількість людей, які живуть з ВІЛ, продовжує збільшуватися, незважаючи на існування ефективних методів та засобів профілактики та лікування.
Наразі в Україні спостерігається поступове збільшення частки випадків інфікування ВІЛ статевим шляхом. Як наслідок, зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок дітородного віку, та, відповідно, дітей, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІД.
Окрім питань надання послуг з догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих дітей на якісному рівні, для фахівців, які працюють у сфері протидії епідемії ВІЛ/СНІДу, актуальним залишається питання розкриття ВІЛ-статусу дитині. Наразі, офіційно, в Україні не існує єдиної комплексної методології стосовно даного питання.
В рамках реалізації проекту «Діти плюс» впроваджується інноваційний підхід: соціально-психологічний супровід дітей віком від 6 до 16 років та їх сімей на всіх етапах розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині.
В період з 1 червня 2008 р. по 29 лютого 2012 р. 824 дитини дізнались про власний ВІЛ-позитивний статус або ВІЛ-позитивний статус членів родини від батьків/опікунів за підтримки спеціалістів проекту.
Розкриття ВІЛ-статусу дитині є значущою подією в родині, а також і поворотним моментом у сімейній історії. Коли члени родини приймають рішення відносно розкриття статусу своїй дитині, - їм може знадобиться допомога, аби донести до дитини інформацію в доступній та зрозумілій формі, щоб процес розкриття статусу був найменш травматичним. Хто, як і коли може розкрити ВІЛ-позитивній дитині її статус? Цей процес повинен враховувати такі параметри як: вік дитини, психосоціальна зрілість, відносини в сім'ї, медичний стан та інші.
До вашої уваги представлені 11 описів процесу розкриття дитині її ВІЛ-позитивного статусу або членів родини. Це перша спроба членів мультидисциплінарних команд 11 регіонів, які впроваджують проект «Діти плюс», описати власний досвід роботи із сім'ями на всіх етапах розкриття ВІЛ-статусу дитині. В описах представлені практичні аспекти надання соціально - психологічної допомоги батькам та дітям в рамках процесу розкриття ВІЛ-статусу дитині. Дані ситуації допоможуть побачити весь спектр проблем та особливостей цієї складної, але дуже важливої роботи та нададуть можливість уявити спеціалістам, які цікавляться даною темою, процес від початку до кінця.
Завантажити файл
Детальнішу інформацію про процес розкриття ВІЛ-позитивного статусу дитині можна знайти у методичному посібнику для фахівців, які працюють з ВІЛ-позитивними дітьми «Соціально-психологічна робота з ВІЛ-позитивними дітьми та їх сім'ями: процес розкриття ВІЛ-статусу дитині» (http://prosto-deti.org.ua/assets/books/method/manualukr-2009.zip)

 

 

     

     

    Регіони